background image

Registered teams 2018

Team K2
FULL DISTANCE

Karin Diamant

Annette Sjöström


VikMar
SPRINT

Viktor Samuelsson

Martin Gustafsson


Salamander
FULL DISTANCE

Mika Peltola

Johan Swanljung


Team Gaylo
FULL DISTANCE

Per Widemar

Marcus Söderström


Färjh
SPRINT

Jan Färjh

Annika Färjh


Södertörn swimrun
FULL DISTANCE

Mikael Rodemar

Henrik Gustafsson


Team Hulan anno 80
FULL DISTANCE

Johan Söderblom

Patrik Olofson


Los Toros Elasticos
FULL DISTANCE

Pablo Schneiter

Ernst-Heinrich Schiebe


Team Pianta
SPRINT

Gunilla Martinsson

Lena Carlberg Johansson


Team Envigorous
FULL DISTANCE

Kristian Eriksson

Linnea Andersson


Leijonet och Ålen
FULL DISTANCE

Anders Åhlén

Christian Merup


Double Trouble
SPRINT

Linda Carlsson

Clarissa Fröberg


MermaidZ
FULL DISTANCE

Hanna Eriksson

Arvid Hultman


Just for Fun
FULL DISTANCE

Conny Andersson

Håkan Mattisson


Team Johnny
FULL DISTANCE

David Björck

Christophe Chieux


Baby SEALs
SPRINT

Louise Lind

Anna Johansson


Djurholms Simlöpare
SPRINT

Göran Hedén

Erik Edman


Vanessa&Lene
FULL DISTANCE

Vanessa Penick

Lene Halgunset


Ramaphosa's fanclub
FULL DISTANCE

Hans Rauman

Niclas Backlund


Team Tola
FULL DISTANCE

Tomas Brännvall

Torbjörn Neby


Frost
GENERATION

Anna Almén

Elsa Almén


AA007
SPRINT

Sanna Nilsson

Beata Wickbom


Smålandspojkarna
FULL DISTANCE

Marcus Arvidsson

Torbjörn Pettersson


Team blur
SPRINT

Malin Odenhammar

Hannah Matsdotter


Andeborn/Aspholm
SPRINT

David Andeborn

Richard Aspholm


Storsjöodjuren
FULL DISTANCE

Emma Björk

Rasmus Stjernberg


The green dream team
FULL DISTANCE

Pia Krusell

Jerry Stjernberg


Swimmer's Itch
FULL DISTANCE

Benjamin Abrines

Christopher Khouri


Class of -95
FULL DISTANCE

Edvin Simmingsköld

Ola Stadig


JoJo
FULL DISTANCE

Love Jonsson

Elin Tidblom Jonsson


Team Krafthuset
FULL DISTANCE

David Hollsten

Johan Lidström


Peeker & Elf
FULL DISTANCE

Ralph Peeker

Anders Elf


Honeybadgers
FULL DISTANCE

Grega Zore

Jessé Faria


Hade hellre cyklat
SPRINT

Lena Grundin

Carina Almqvist


Guddotter & gudfar
GENERATION

Dan Johnson

Linn Modee


No Limits
FULL DISTANCE

Johan Bergström

Jonas Steibert


Eldorado tonfisk i vatten
FULL DISTANCE

William Von Heidenstam

Axel Bringel


Fredhälls Amfibie
FULL DISTANCE

Jenny Svensson

Lotta Bäckman


Team Uphill Swimmers
FULL DISTANCE

Veijo Tolonen

Maarit Venesmäki


Handsome Bob's
FULL DISTANCE

Frank Parisi

Kevin Devine


Scandinavian Viking
FULL DISTANCE

Alexander Forslöf

Thomas K Kaalöy


Peter & Pållen
SPRINT

Peter Sundén

Pål Skogtjärn


Team Walburn
GENERATION

Anastassija Walburn

Jessica Walburn


The Twins
SPRINT

Viktor Samuelsson

Martin Gustafsson


lysmask
FULL DISTANCE

Sebastian Züge

Eva Halbgewachs


Lundgren/Rudels
SPRINT

Niclas Lundgren

Jonas Rudels


Slow swimmers
SPRINT

Rikard Neidenmark

Hans Svelander


Lidingö triathlon
FULL DISTANCE

Johan Dannestig

Jens Apelgren


Team Finis
FULL DISTANCE

Ulrika Andersson

Håkan Persson


Full Human Potential
SPRINT

Peter Gyarmati

Martin Jakobsson


Edmundsson
FULL DISTANCE

Tony Edmundsson

Maria Edmundsson


"Audere est Facere"
FULL DISTANCE

Lee Bishop

Danny Yeoman


Tammelund Simskola
FULL DISTANCE

Markku Tervo

Ilari Talman


Biffen och Bananen
SPRINT

Annika Stålhandske

Peter Lindberg


Marinfjäder
SPRINT

Jose Marin

Håkan Fjäder


Öl till Öl
FULL DISTANCE

Ulf Hausmann

Tomas Granberg


Team Gällyfish
FULL DISTANCE

Robert Gidlund

Andreas Eklund


Team Sjöstjärna
FULL DISTANCE

Henrik Falang

Joakim Eriksson


Stubborn turtles
SPRINT

Andrea Boman

Bernadette Schreiner


Zengun Life
FULL DISTANCE

Niklas Svidén

Tobias Larsson


Team Ida & Malin
FULL DISTANCE

Malin Axelsson

Ida Larsson


Team Envol 1
FULL DISTANCE

Bertrand Giorgi

Matteo Ridolfi


Hop In, Hop Out
SPRINT

Katarzyna Salacinska

Julianna Westerblom


ELIC
FULL DISTANCE

Eric Melin

Elisabeth Grunditz


Team Lidköping
FULL DISTANCE

Jonas Nilhammer

Carl Danielson


Adventure Academy Generation Skutberg
GENERATION

Hans Skutberg

Josefine Skutberg


Team Envol 2
FULL DISTANCE

Lars Backhans

Oscar Warglo


Skuru Ladies
FULL DISTANCE

Anna Moller

Martina Lofstrand


The Brothers Watson
FULL DISTANCE

Ian Watson

Philip Watson


Bojsänkena
FULL DISTANCE

Tobias Botvidson

Andreas Kjellgren


Slapshot
FULL DISTANCE

Kalle Ekund

Martin Lundberg


Lag Tiger Balsam nr 2
FULL DISTANCE

Fredrik Lilja

Sofia Engström


Team Pelikan
FULL DISTANCE

Mats Thoren

Robert Grenmark


Sauron and one orc
FULL DISTANCE

Camilla Herlog

Rim Hawat


Team Andersson
SPRINT

Christer Andersson

Gustav Andersson


Familj 2
SPRINT

Mikael Pettersson

Amanda Malmsten


Team Lucas Björk
GENERATION

Ann Björk

Lucas Björk


Team Swimrunbloggen
FULL DISTANCE

Emma Åhberg

Hanna Ward


Livgardet multisport
FULL DISTANCE

Erik Bengtsson

Jim Stalpe


Team Widbom
FULL DISTANCE

Kalle Widbom

Cecilia Widbom


Telge Seals
FULL DISTANCE

Johan Lindersson

Per Emanuelsson


Team Piff och Puffare
FULL DISTANCE

Emma Strinning Stavrou

Rebecca Cederström


Top 100 (?)
FULL DISTANCE

Niclas Landin

Jonas Eriksson


LaMa
FULL DISTANCE

Mats Olsson

Lars Bruksås


Tänd till nu!
FULL DISTANCE

Fredrik Mannesson

Marie-Louise Mannesson


Ingen Ångest
FULL DISTANCE

Anders Sundholm

Joakim Bengtsson


Physics Express
FULL DISTANCE

Donato Campanini

Oliver Schalk


50 nyanser av oss
SPRINT

Iréne Andersson

Annette Karlsson


AA 011
SPRINT

David Ivarsson

Eva Söderström


Peking Athletes
FULL DISTANCE

Richard Bräckvall

Linus Petersson


Backlura Anchors
FULL DISTANCE

Henrik Westman

Mats Lundström


Adventure Academy 112
SPRINT

Per Uppsäll

Linda Holmquist


Blge Swimrun
FULL DISTANCE

Sofia Axelsson

Stefan Sveder


Lidingö Triathlon
GENERATION

Johannes Fällgren

Sofus Kreutzmann


AA1818
FULL DISTANCE

Dan Danes

Monika Wounder


Emisa SK
FULL DISTANCE

Emma Thornberg

Isa Ericsson


Sauna Sisters
SPRINT

Jenny Pöldmaa

Marlene Boman


PERMA
FULL DISTANCE

Per Sydner

Mattias Isberg


The Submersibles
FULL DISTANCE

Rickard Unnerbäck

Bodil Wiklund


Team
GENERATION

Alexander Lehtonen Hebert

Liam Lehtonen Hebert


Your Pace or Mine
FULL DISTANCE

Joakim Eriksson

Konstantinos Tsolakis


Team Skärgårdshotellet Nynäshamn
FULL DISTANCE

Claes Scheffer

Helena Dalivin


Team Hubbo
FULL DISTANCE

Markus Lund

Magnus Jirlind


Team Envol
SPRINT

Joan Valles

Pavel Miskovsky


Mycket vilja lite teknik
FULL DISTANCE

David Pamsjö

Andreas Westlund


Race Machines
FULL DISTANCE

Erik B:son Blomberg

Nina Ellmark


Swimrun Poland Solina
FULL DISTANCE

Kacper Piech

Gabriela Rolka


ARKsouls
SPRINT

Henrik Kindgren

Markus Rössel


Piff & Puff Swimrunners
FULL DISTANCE

Camilla Thuné

Peter Håkansson


SOS
SPRINT

Carolina Lindroos

Monica Mandt Pettersson


Supercompensation
FULL DISTANCE

Aleksandrs Scedrovs

Valentins Scedrovs


Team Theo Björk
GENERATION

Mattias Björk

Theo Björk


:ett
FULL DISTANCE

Mårten Hagström

Fredrik Halvarsson


Veteris Dracones
SPRINT

Fredrik Medin

Gunnar Ölundh


Daddies' Day Out
FULL DISTANCE

Gilles Lafleuriel

Magnus Sternbrink


Team Pärlan
FULL DISTANCE

Peter Svangård

Anders Rinnström


Adventure Avademy Generation Bernlind
GENERATION

Christoffer Bernlind

Elvira Bernlind


Team Envol
FULL DISTANCE

Åsa Tengblad

Veronica Hagström


Frolte
FULL DISTANCE

Jonas Fries

Ingela Nolte


Cartel AB
FULL DISTANCE

Andreas Ribbefjord

Fredrik Nilzén


The Enduros
FULL DISTANCE

Stefan Carleblom

Anders Lindberg


Team Orca
FULL DISTANCE

Åsa Annerstedt

Joakim Axelsson


Team Fabrikk
FULL DISTANCE

Håkan Agnell

Jonas Aneheim


Team Läkarhuset
FULL DISTANCE

Peder Blomqvist

Kristina Frank


IK-Stym
FULL DISTANCE

Oscar Johansson

Daniel Espelund


ET Power
FULL DISTANCE

Elin Sterner

Tove Strömberg


Team Smile
FULL DISTANCE

Tobias Wiren

David Hallden


Team Orca
FULL DISTANCE

Joakim Perani

Anton Lagerbäck


Team PolEst Swimrun
FULL DISTANCE

Rikard Johansson

Stefan Przygoda


Haarlemse Bro´s
FULL DISTANCE

Sven Strunk

Jasper Van Otterlo


LivoLugn
FULL DISTANCE

Elina Sognevik

Patrik Brage


Team Andersson
GENERATION

Anders Andersson

Simon Andersson


Mätz
FULL DISTANCE

Andreas Wallin

Anton Mattsson


Bäckvallarna 1
GENERATION

Emelie Bäckvall

Jonathan Bäckvall


Adventure Academy Generation Oskar & Cecilia
GENERATION

Cecilia Alexandersson

Oskar Ahlstrand


Adventure Academy Generation Silva Mårtensson
GENERATION

Marie Mårtensson

Juana Silva Mårtensson


AAG18 Team Blomquist
GENERATION

Patrik Blomquist

Mattias Blomquist


Art & Fire
SPRINT

Kristian Luoma

Marcus Wadsten


Lag Norén Eriksson
FULL DISTANCE

Joakim Norén

Daniel Eriksson


Adventure Academy Generation Månberg
GENERATION

Sofie Månberg

Rocky Månberg


Team Fessus
FULL DISTANCE

Jenni Jakobsson

Katri Souminen


Bäckvallarna 2
GENERATION

Christian Bäckvall

Viktor Bäckvall


Adventure Generation Academy G&R
GENERATION

Gustav Hall

Riki Virc


Team Fessus
FULL DISTANCE

Jenni Jakobsson

Katri Souminen