background image

Registrerade lag 2019

Hairy Dogs
FULL DISTANCE

Mark Statter

Damien Croxton


Team Salt Lake
FULL DISTANCE

Helena Årstein

Therese Jergmar


Southern Swimmers
FULL DISTANCE

Andrew Hurford

William Swallow


Rödluvan och vargen
FULL DISTANCE

Nina Ellmark

Pär Kristoffersson


Team Pelikan
FULL DISTANCE

Robert Grenmark

Mats Thorén


Team Starka Systrar
FULL DISTANCE

Annica Sahlqvist

Marie Anderzén


Team PolEst Swimrun
FULL DISTANCE

Rikard Johansson

Stefan Przygoda


PERKA
FULL DISTANCE

Per Sydner

Karolina Sydner


Team Bøgeskov
FULL DISTANCE

Thomas Juul

Morten Wegener


The Brothers Watson
FULL DISTANCE

Ian Watson Watson

Philip Watson


Team Prinsen
FULL DISTANCE

Nore Torbiörnsson Torbiörnsson

Mattias Nordenberg


IK-Stym
FULL DISTANCE

Oscar Johansson Johansson

Daniel Espelund


Team Ginger
FULL DISTANCE

Björn Lierud

Anders Lierud


Team Tola
FULL DISTANCE

Tomas Brännvall

Torbjörn Neby


Helgasjön allstar
FULL DISTANCE

Gustav Sjöholm

Hanna Carmwall


Late bloomers
FULL DISTANCE

Jonas Littorin

Anneli Linderson


Walburn
GENERATION

Richard Walburn

Jessica Walburn


Nydala Swimrunsällskap
FULL DISTANCE

Cecilia Koskinen Holm

Martin Båtsman


Team Andersson
FULL DISTANCE

Christer Andersson Andersson

Gustav Andersson


J-C & JN
FULL DISTANCE

Johan Nordlund

Magnus Sternbrink


Team M-40
SPRINT

Magnus Aspdahl

Elin Lööf


Los Toros Elasticos
FULL DISTANCE

Pablo Schneiter

Ernst-Heinrich Schiebe


Kiwis.
FULL DISTANCE

Richard Gifford

Matt Kersel


F&B
FULL DISTANCE

Filip Schöllin

Beatrice Palmgren


Hippocampes
FULL DISTANCE

Christophe Duval-Kieffer

Francois Barou


Team Orbiant
FULL DISTANCE

Martin Nilsson Nilsson

Peter Bergermark


Ingen Ångest
FULL DISTANCE

Joakim Bengtsson

Anders Sundholm


HermanDahl
FULL DISTANCE

Kenneth Dahl

Johan Hermansson


Shiny Finns
FULL DISTANCE

Johanna Väisänen

Jaana Sandqvist


Hamburg
GENERATION

Martin Schellenberg

Marie-Luise Schellenberg


Sergio's Fans
SPRINT

Mohammad Eslami

Raphael Wasserbaur


Team Johnny
FULL DISTANCE

David Björck

Christophe Chieux


Team Guppy
FULL DISTANCE

Angelica Lervik

Viktor Johansson


Baby SEALs
SPRINT

Louise Lind

Anna Johansson


Lundqvist & Olsson
FULL DISTANCE

Jon Lundqvist

Jesper Olsson


Eliasson Brothers
FULL DISTANCE

Leif Eliasson

Bengt Eliasson


Dragkampen
FULL DISTANCE

Maria Hammarling

Fredrik Zetterblom


Silver Jackals
FULL DISTANCE

Xavier Le Meut

Marc Fortier Beaulieu


Team Bassetrold
FULL DISTANCE

Thomas Jakobsen

Sender Clausen


Stromtechs
FULL DISTANCE

Robin Langdon

Stuart Smith


Hurry Up Hartmanns
FULL DISTANCE

Marcus Hartmann

Cecilia Jehler Hartmann


TwinnyDip
FULL DISTANCE

Ka Fai Natalie Wong

Yee Fai Valerie Wong


Team No Sweat
FULL DISTANCE

Andreas Selenwall

Andrew Frantzis


Team HalTe
FULL DISTANCE

David Halldén

Markus Täkte


legoBoys
FULL DISTANCE

Chan Tiong Ley

Jeremy Tan


Team 200 kg
FULL DISTANCE

Martin Gustafsson

Rickard Kanon


LaMa
FULL DISTANCE

Mats Olsson

Lars Bruksås


M&M
FULL DISTANCE

Mikael Thunved

Marcus Hubrecht


Team Gaylo
FULL DISTANCE

Per Widemar

Marcus Söderström


Kråkmora Holmar
FULL DISTANCE

Gabriel Östlund

Felix Östlund


Team Envol Giorgi-Ridolfi
FULL DISTANCE

Bertrand Giorgi

Matteo Ridolfi


Double Trouble
SPRINT

Linda Carlsson

Clarissa Fröberg


Fwdmotionsthlm
FULL DISTANCE

Tom Jenkinson

Max Jenkinson


Deluxe I
SPRINT

Per Håkansson

Susanne Nordén


Team Maxpuls
SPRINT

Joakim Bråhn Bråhn

Caroline Dahl


Team Håffligsmåjet
FULL DISTANCE

John Petter Strand

Eivind Glærum


SOLO SPRINT

Robert Alvrud


Twinning
SPRINT

Daniel Eskilsson

Martin Eskilsson


Bromma Breakfast Club
FULL DISTANCE

Jeremiah Dutton

Philip Mccrea


Tough Alex
SOLO FULL DISTANCE

Alexey Ovod


Fleetwood MacFlurry
FULL DISTANCE

Kim Hansson

David Adler


SOLO SPRINT

Johan Nyman


SOLO FULL DISTANCE

Niels Grote Beverborg


Team SR1
FULL DISTANCE

Daniel Edwall

Krister Källén


We are Sven
FULL DISTANCE

Tom Vaillant

Axel De Tonnac


SOLO SPRINT

Roger Björkbacka


Mudskippers
FULL DISTANCE

Otto Montell

Christian Nyberg


Team Hellzén
FULL DISTANCE

Patrik Hellzén

Fredrik Hellzén


Team upphandling
FULL DISTANCE

Karin Peedu

Stefan Holm


Carpe Diem
FULL DISTANCE

Enrique Figallo

Lucas Scridelli


nordisch by nature
FULL DISTANCE

Christina Heeser

Stefan Heeser


Bandicoot
FULL DISTANCE

Linnea Pettersson

Nicole Papachristou Thulin


Team GO
FULL DISTANCE

Oscar Flacké Jacobson

Gustav Dahlberg


Västerås Swimrun
FULL DISTANCE

Henrik Danielson

David Jutterström


Class of -95
FULL DISTANCE

Edvin Simmingsköld

Ola Stadig


CAAT Men Do
FULL DISTANCE

Richard Farron

Ian Leigh


Team Sigma
FULL DISTANCE

Martin Granelund

Frans Lundin


The CB’s
FULL DISTANCE

Carl Bergdahl

Christoffer Bäckman


Pretty Boys
FULL DISTANCE

Jonas Angleflod

Mats Carlsson


Bestefar og jeg
FULL DISTANCE

Jonathan Isaksson

Svante Berg


Fall Into Swimrun
FULL DISTANCE

Michal Stajniak

Katarzyna Bogdanska


Team Snake
SPRINT

Allison Fettes

Philip Lorentzson


Stockholm city triathlon
SOLO FULL DISTANCE

Ulrica Lindunger


Team Refs
SPRINT

Jack Good

Peter Eriksson


Mehks
SPRINT

James Mehks

Emilia Mehks


Glädjeskuttarna
FULL DISTANCE

Christine Andersen

Gisela Persson


Andeborn Swimrun
SOLO SPRINT

David Andeborn


Team Kallsup
SPRINT

Sophia Kniberg

Fredrik Lamberg


SOLO SPRINT

Jessica Winberg


SOLO FULL DISTANCE

Pär Wickström


Team Skönheten och odjuret
FULL DISTANCE

Mårten Axelsson

Maria Resebo


Öttila the Hun - Swimrun Hungary
FULL DISTANCE

Erno Kiss

Gyorgy Huszti


Jemma
SPRINT

Jenny Jörgensen

Emma Söderquist Colérus


The Comebacks
SPRINT

Johan Söderqvist

Susan Renman


MeMa
SPRINT

Alexander Mehks

Fredrik Magnusson


NoNameSwimRun
FULL DISTANCE

Bernt Spielberger

Henrik Stigberg


zero-zero
FULL DISTANCE

Mikhail Sytyy

Kirill Batarin


Jellyfish Terror
FULL DISTANCE

Robin Nordgren

Maria Basova


Team Swimshop
FULL DISTANCE

Daniel Karlsson Engdahl

Magnus Andreasson


Åre
FULL DISTANCE

Johanna Edin

Mats Skott


Andreas
SOLO SPRINT

Andreas Ronder


Team Waterboys
GENERATION

Mathias Lanner

Elias Fölling Barck


Team Gripen
FULL DISTANCE

Rasmus Johansson

David Didriksson


Team Hubbo
FULL DISTANCE

Magnus Jirlind

Markus Lund


SS Gubblungan
FULL DISTANCE

Kalle Zidén

Erik Zidén


JuGi
FULL DISTANCE

Magnus Juteborn

Ellen Gisslin


Sommarro
FULL DISTANCE

Daniel Måhl

Magnus Krave


SOLO FULL DISTANCE

Jan Karlsson


SOLO SPRINT

Annika Hollsten


Team Utö rederi
SPRINT

Staffan Schröder

Andres Torro


Team Majoritetsinvalda
FULL DISTANCE

Adam Nylin

Anton Svensson


Men at work
FULL DISTANCE

Pål Vegard Hagen

Arne Tømmervold


Sur och Glad
SPRINT

Kim Feenstra Kuiper

Mats Andersson


Team Rosé
SPRINT

Louise Roseen

Johan Roseen


Den ikoniska duon
SPRINT

Pontus Hagberg

Oskar Wiklund


AdventureAcademySoS
SPRINT

Sofia Wigström

Stina Andersson


Bumbibjörnarna
FULL DISTANCE

Fredrik Klevmarken

Anton Hägerstrand


Bromma Anchors
FULL DISTANCE

Henrik Westman

Mats Lundström


Supercompensation
FULL DISTANCE

Aleksandrs Scedrovs

Valentins Scedrovs


Shark fin runners
FULL DISTANCE

Oliver Schalk

Peter Fhinn


SOLO SPRINT

Johanna Gavefalk


Undone Tribe
FULL DISTANCE

Björn Lindkvist

Fredrik Greberg


Team Johannika
FULL DISTANCE

Annika Westin

Johanna Paulsson


SOLO SPRINT

Johan Nord


Human Ambition
FULL DISTANCE

Tobias Larsson

Johan Holgersson


Svaton/Tolf
FULL DISTANCE

Louise Svaton

Robert Tolf


Du4vilazen
FULL DISTANCE

Kristin Ekblom

Oskar Elliot


Kroppsimperiet
SPRINT

Gustaf Jacobson

Peter Forsman


Team CornerGaard powered by Wolff-Wear
FULL DISTANCE

Peter Deneergaard

Monique Stalås Hörnsten


Stockholm City Triathlon
FULL DISTANCE

Donato Campanini

Andrew Maclean


SOLO SPRINT

Susanne Palmcrantz


Hade hellre cyklat
SPRINT

Carina Almqvist

Lena Grundin


Heaven&Hell
FULL DISTANCE

Erik Edman

Göran Hedén


Team Tigerbalsam
FULL DISTANCE

Magnus Nilsson Vall

Pär Skoglund Finquist


Multisport Club SPB
FULL DISTANCE

Ilya Brenayzen

Aleksandr Mochalov


Team We could win if we wanted to
FULL DISTANCE

Tobias Wiren

Douglas Lansky


Team Skoglöfs Bil IF
SOLO SPRINT

Cajsa Moberg


Team Power Woman
SPRINT

Åsa Ehrnholm

Helena Bjälkemo


Team Åskledarna
FULL DISTANCE

Marcus Linder

Sandra Öhrström


Anderssons
GENERATION

Iréne Andersson

Arvid Andersson


SOLO SPRINT

Anders Börjesson


I vått och torrt
FULL DISTANCE

Ingrid Harris

Martin Harris


SOLO FULL DISTANCE

Carl Sundberg


Caballos Blancos
FULL DISTANCE

Lars Johansson

Niklas Hillbom


Team Envol - Romain och Jerome: La touche française
SPRINT

Jerome Chappert

Romain Haettel


Team Richstone
SPRINT

Tobias Ydén

Stefan Nordström


Erikssons Hellboys
SPRINT

Victor Andreasson Andreasson

Jesper Hellstöm


Helt off
SPRINT

Elin Asplund

Linda Lindgren


Fast n' furious
FULL DISTANCE

Anna Sporrong

Johanna Engström


Staffans Stollar
FULL DISTANCE

Cristian Franzén

Daniel Fridenäs


GeO
SOLO FULL DISTANCE

Georgi Olentsenko


Team Swimshop.se
FULL DISTANCE

Erik Rosenborg

Stefano Prestinoni


Berotec
FULL DISTANCE

Roger Sjösten

Michael Brandt